Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Samsun’da

19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği İlkadım kenti Samsun’da yapılacak


Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Samsun’da


Samsun’da yapılması planlanan şenliklerle ilgili koordinasyon toplantısı, TRT'den gelen yetkililerle birlikte Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 Önümüzdeki yıl 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin Samsun’da yapılacağını belirten Vali Osman Kaymak , “Bizler 19 Mayıs kenti olarak 19 Mayıs 1919’un 100. Yıldönümü kutlamaları için ciddi bir hazırlık içindeyiz. Bir süre önce TRT Genel Müdürümüzü ziyaretimizde 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin Samsun’da yapılması teklifi yaptık. Ve buna olumlu yanıt bulduk. Şimdi Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Samsun’da yapılacak. Hep birlikte bu kutlamaların heyecanı içindeyiz” dedi.

Samsun’da bütün kurumlarla koordineli bir şekilde 19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümü etkinliklerinin yıl boyu yapılması için öneri kitapçığı hazırladıklarını söyleyen Vali Kaymak,” Bu konu Cumhurbaşkanımıza iletildi. Cumhurbaşkanımız konuyu İletişim Başkanı Prof.Dr. Fahrettin Altun başkanlığında Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile koordineli bir şekilde programa uygulayın talimatı verdi.  Kültür ve Turizm Bakanımız Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan programın Ankara ayağını oluşturdular. Bizlerde buradan koordineli bir şekilde hazırlıklarımıza devam ediyoruz. "şeklinde konuştu

19 Mayıs 1919’un 100. Yıl kutlama etkinliklerinin yıl boyu yapılması düşüncesiyle yola çıktıklarını anlatan Vali Kaymak,” Bu çerçevede 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'nin Samsun’da olması bize büyük bir güç katacak ve etkinliğimizin en önemli ayaklarından biri olacaktır.” dedi.

Vali Kaymak ayrıca 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne 13-14 Nisan tarihlerinde 41 ülkeden 9-13 yaş grubunda 800 çocuğun geleceğini ve bu çocukların 800 Samsunlu ailenin evinde bir hafta misafir edileceklerini söyledi.